گوشت قرمز و پروتئین حیوانی

پروتئین حیوانی از نوع گیاهی از قبیل کره بادام زمینی، توفو یا حبوبات بسیار مغذی تر هستندو هر چند بسیار گفته شده که م‌یتوانید پروتئین گیاهی را جایگزین گوشت کنید ولی در واقع اینطور نیست و پروتئین گوشت بافت مخصوص به خود را دارد و میزان آهنی که گوشت قرمز فراهم می‌کند قابل مقایسه با حبوبات و حتی گوشت سفید نیست.

به گزارش سایت نی نی عسل به نقل از سلامت شو:

دلایل خوردن روزانه گوشت

گوشت قرمز 
در اینجا به مقاله‌ای اشاره می‌کنیم درباره مصرف گوشت و مخصوصاً برای گیاهخواران که عادت گیاهخواری مطلق را تغییر دهند. همیشه گفته شده که خوردن گوشت سفید سالم‌تر از گوشت قرمز است و در خوردن گوشت قرمز محتاط باشید و تا می‌توانید گوشت سفید از قبیل مرغ و جوجه و ماهی بخورید. ولی در این مقاله به فواید خوردن گوشت قرمز حتی بیشتر از گوشت سفید اشاره می‌شود.
درواقع افرادی که گوشت قرمز نمی‌خورند و یا حتی کم می‌خورند دچار فقر مواد غذایی و سوء تغذیه می‌شوند.گوشت قرمز یک غذای سالم است. این ماده غذایی سرشار از روی، آهن، پروتئین و ویتامین‌های ب و چربی‌های غیراشباع شده و مفید برای قلب می‌باشد. مخصوصاً برای رشد کودکان و تقویت ماهیچه وعضلات در نوجوانان بسیار مفید است.همچنین درست کردن گوشت آسان و سریع است و بر خلاف خیلی غذاها با پخت سریع تمام مواد مغذی آن حفظ می‌شود و می‌توان به سادگی هر روز گوشت را به صورت کبابی آماده کرد و خورد.تهیه گوشت و طبخ آن و مصرف آن همگی سازگار با محیط زیست و منابع طبیعی است.پروتئین حیوانی از نوع گیاهی از قبیل کره بادام زمینی، توفو یا حبوبات بسیار مغذی تر هستندو هر چند بسیار گفته شده که م‌یتوانید پروتئین گیاهی را جایگزین گوشت کنید ولی در واقع اینطور نیست و پروتئین گوشت بافت مخصوص به خود را دارد و میزان آهنی که گوشت قرمز فراهم می‌کند قابل مقایسه با حبوبات و حتی گوشت سفید نیست.بدون پروتئین حیوانی بدن دچار کمبود انرژی شدید می‌شود. قطعاً میوه و سبزیجات برای بدن مفید هستند، اما بدون دریافت گوشت و انرژی موجود در پروتئین بدن قوی نمی‌شود. بدن با عضله داشته باشد به خصوص مردان باید دارای عضلات قوی باشند و قدرت کافی برای انجام کارهای سنگین را داشته باشند.ضمناً تهیه غذا برای انسان از گوشت حیوانات، بر اساس چرخه طبیعی محیط زیست و زندگی بشری از دیر باز وجود داشته است.می‌توان نتیجه گرفت که هیچکس نباید  را به طور مطلق حذف کند و یا حتی مقدار آن را کاهش دهد و توصیه می‌شود همه افراد به طور هفتگی و کودکان و نوجوانان و جوانان و زنان باردار به طور روزانه گوشت قرمز بخورند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ