پول ، بودجه و تامین کننده برای خانواده

بسیاری از پدران درباره اینکه تنها تامین کننده خانواده شان می شوند نگران هستند، مخصوصاً اگر خانواده دو تا منبع درآمدی بوده اند و حال تنها به یک منبع درآمدیتبدیل می شوند.

پول ، بودجه و تامین کننده برای خانواده

بیشتر پدران می خواهند بیشتر از یک شخصی باشند که فقط پول در می آورند اما عادی می باشد که نگران باشند آیا یک تامین کننده خوب خواهند بود .

بخشی از این نگرانی اغلب بخاطر کاهش حقوق از دو نفر به یک نفر می باشد و بخش دیگر می تواند اضطراب عمومی باشد از اینکه مرد دارد پدر می شود .

وسایل برای بچه

اهمیت گرفتن خرت و پرت برای بچتان خیلی کمتر از درآغوش گرفتنش و دوست داشتنش توسط شما می باشد

اما آماده شدن برای بچه هنوز می تواند گران باشد حتی وسایل ابتدایی و آماده کردن خانه میتواند نیاز به بودجه زیادی داشته باشد . اگر فکر می کنید فشار مالی زیادی را متحمل می شوید می توانید به دنبال راههای دیگری باشد که با بودجه شما متناسب شود. قرض گرفتن یا اجاره کردن وسایل یا حتی خرید وسایل دست دوم بشرطی که آنها سالم و امن باشند.

کمک دیگران به شما

دوستان و خانواده ممکن است به شما با خرید چیزهای کوچک توسط آنها همچون ، پوشک یا حتی خرید وسایل سنگین همچون ، تخت خواب بچه یا کالسکه بچهپیشنهاد کمک کنند.

عکس العمل شما در مقابل کمک دیگران

احساس شما چگونه می باشد زمانی که کسی به شما پیشنهاد کمک می دهد.

برای مثال ، هنگامی که کسی به شما می گوید اوضاع چطور است ، آیا شما فوراً می گویید من خوبم یا اگر کسی بگوید ، ما دوست داریم صندلی ماشین بچه برای کودکتان بخریم ، شما چه خواهید گفت؟ « ما نیازی نداریم ممنون»

بعضی از پدران زمانی که پیشنهاد کمک از سمت دیگران را می بینند آن را به عنوان دخالت در حریم خودشان به عنوان تامین کننده خانواده می بینند. بعضی ممکن است احساس کنند که دیگران دارند آنها را دست می اندازند بخاطر اینکه قادر نیستند امور را اداره کنند و از عهده اوضاع برآیند. اما وقتی کسی پیشنهاد کمک به شما می کند ، قصد آنها معمولاً دست انداختن شما نیست . در حقیقت ، آنها احتمالاً قدر دان آن خواهند بود که اگر شما درباره مورد ویژه ای فکر می کنید بگویید مثلاً پوشک فلان برند را می خواهید .

هنگامی که شما کمک دیگران را قبول می کنید ، نه تنها شما از تنگنا قرار گرفتن رها می شوید بلکه زمان بیشتری هم بدین طریق می توانید در کنار همسرتان خواهید بود.

کمکی که در مقابلش از شما انتظار دارند

اگر چه اکثر افراد کمکی که می کنند بدون چشم داشت می باشد ولیکن گاهی اوقات ممکن است افرادی باشند که وقتی پیشنهاد کمک مالی به شما می کنند شما می دانید یا احساس می کنید که این کمک در قبال چشم داشتی صورت می گیرد.

اگرچنین حالتی برای شما ایجاد می شود بهترین کار این می باشد که شما و همسرتان با هم در مورد آن تصمیم بگیرید.

استرس پول

بعضی مردان حتی قبل از آنکه بفهمند صاحب بچه شده اند نگرانی پولی دارند. بارداری و به دنیا آمدن بچه می تواند همه چیز را برای آنها حتی سخت تر هم بکند. برای مثال دستمزدتان پائین باشد ، شغلتان را از دست داده باشید یا بدهکار باشید و …

نگرانیهای مالی می تواند به عنوان مانعی باشند و شما را از آرامش دور کنند و نگذارد از زندگی خود لذت ببرید.

در مورد مسائل مالی خود کمک بگیرید

پدر شدن بهترین زمان خواهد بود برای اینکه شما تغییرات بزرگی در زندگی خود بدهید.

وضعیت مالی خود را نظام مند کنید . درخصوص امری که در جهت بهبود وضعیت مالی خانواده تان می باشدخجالت نکشید. یک مشاور مالی ممکن است بتواند شما را در برنامه ریزی مالیتان کمک کند.

کارهایی که باید انجام دهید

*قبل از تولد بچه تان با همسر خود درخصوص اینکه چگونه و چه هنگام شما کمک را قبول کنید و اینکه از چه کسی قبول کنید بحث و توافق بکنید . در مورد اینکه شما در قبال پیشنهاد کمک دیگران چه بگوئید فکر کنید.

*درباره مدیریت پول و بودجه یاد بگیرید.

منبع : www.raisingchildren.net.au

مترجم:سیدرضا علوی زاده

ویرایش : پریسا بابائی

کد مطلب :i-0002

 

 

دیدگاه‌ها

  1. محمد ژانویه 28, 2015 at 3:35 ق.ظ

    مطالبتون واقعی و کمک کننده بود به همه دوستان این بخش را توصیه می کنم بخونند چون کمتر مطالبی در حوزه پدران در ایران منتشر میشه.
    با تشکر فراوان از نی نی عسل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ