هفته بیست و پنجم بارداری

سن جنین: 23 هفتههفته بیست و پنجم بارداری

کودک شما

یکی از رایج‌ترین سؤال‌های والدین، جنسیت کودک ما چیست؟ با تست آمینو سنتز تقریباً می‌توان با اطمینان جنسیت کودک (دختر و یا پسر) را تعیین و بیماری‌های ژنتیکی او را قبل از تولد، تشخیص داد. اما ندانستن جنسیت کودک، خود یکی از جذابیت‌های بچه‌دار شدن است.

تغییرات در شما

خارش

خارش بارداری، از نشانه‌های شایع دوران حاملگی است. استفاده از لوسیون‌ها برای کاهش آن می‌تواند مفید است. خاراندن و خراش انداختن پوست، مشکل را حادتر می‌کند. در مورد استفاده لوسیون‌های خنک‌کننده با پزشکتان مشورت کنید.

استرس

مطالعات نشان داده است که بارداری رتبه دوازدهم را در فهرست اتفاقات  استرس‌زا دارد. استرس طی بارداری اتفاق می‌افتد و می‌تواند شما و کودکتان را متأثر می‌کند. باید در طول شب خوب بخوابید، روزها به خوبی استراحت کرده و آرامش داشته باشید، غذاهای مغزی خورده و کاری را که از آن لذت می‌برید انجام دهید.

تغذیه شما

حاملگی نیاز شما به ویتامین‌ها و مواد معدنی را افزایش می‌دهد. بهتر است این نیازها را توسط غذایی که مصرف می‌کنید بدست آورید. هر چند باید واقع‌بین بود، این امر تا حدی برای اکثر زنان دشوار است. به همین دلیل است که پزشکان مصرف ویتامین‌های قبل از زایمان را تجویز می‌کنند.

توجه

بارداری فرصتی است برای ایجاد رابطه و رشد شخصیتی بین شما و شوهرتان. زمانی که شوهرتان با شما صحبت می‌کند به دقت گوش دهید اجازه دهید بداند که مهم‌ترین منبع حمایت احساسی برای شماست.

نکته محرمانه برای پدر

به همسرتان پیشنهاد خرید کردن بدهید.

تمرین ورزشی

در حالی که کمرتان صاف است، لبه صندلی بنشینید. دست‌ها را جلوی بدنتان، در سطح شانه، در هم گره کرده و به آرامی کمی به جلو خم شوید. در این حالت، پای چپ را از زمین بلند کنید، 5 ثانیه بمانید؛ کمرتان باید صاف باشد پای چپ را پایین بیاورید. این حرکت را 5 مرتبه بر روی هر پا انجام دهید. موجب کشش و تقویت عضلات شکم، ران‌ها و ناحیه پایین کمر می‌شود.

هفته بیست و پنجم بارداری

هفته قبل               هفته بعد