هفته بیست و ششم بارداری

سن جنین: 24 هفتههفته بیست و ششم بارداری

کودک شما

تا کنون در چند معاینه پزشکی، صدای ضربان قلب کودکتان را شنیده‌اید. در این زمان، جنین دارای چرخه خواب و بیداری مشخصی است. می‌توانید این الگو را پیدا کنید؛ در زمان مشخصی از روز او خیلی فعال می‌شود، در حالی که در زمان دیگری به خواب رفته است. به علاوه، تمام 5 حس او رشد کرده است.

تغییرات در شما

زمان به سرعت طی می‌شود. به پایان سه ماهه دوم حاملگی نزدیک می‌شوید. دو سوم بارداری را پشت سر گذاشته‌اید. با بزرگ‌تر شدن رحم، جفت و کودک، شما نیز بزرگ‌تر شده‌اید. ممکن است ناراحتی‌هایی مانند کمردرد، فشار در ناحیه لگن، گرفتگی پاها و سردرد بیشتر تکرار شوند.

تغذیه شما

خوردن ماهی مقوی است؛ بخصوص در زمان حاملگی، مطالعات نشان داده است، زنانی که به مقدار لازم ماهی مصرف می‌کنند، کودکانشان با وزن بیشتر به دنیا می‌آیند.

توجه

برای استراحت کردن در طول روز، به پهلو بخوابید (پهلوی چپ بهتر است). با این عمل گردش خون در کودک بهتر انجام شده به تورم کم‌تری دچار می‌شوید.

نکته محرمانه برای پدر

ممکن است همسرتان اکنون زیاد جذاب به نظر نرسد. با او قرار بگذارید! او را به پارک، شام و یا سینما دعوت کنید. به او بگویید که زیباست. از او عکس تمام قد بگیرید تا بداند که چقدر دوست داشتنی و زیبا شده است.

تمرین ورزشی

بر روی زمین بنشینید، کف پاها بر روی زمین و زانو‌ها خم شده‌اند. فاصله بین زانوها باید کمی بیشتر از اندازه سر شانه‌ها باشد. دست‌هایتان را زیر ران‌ها قرار دهید، سپس کمرتان را به عقب بکشید، تا جایی که کمرتان صاف شود. کف پاها باید همچنان بر روی زمین باشد، به وضعیت شروع برگردید. این حرکت را 8 مرتبه تکرار کنید. موجب تقویت عضلات شکم، درون ران‌ها و لگن می‌شود.

هفته بیست و ششم بارداری

هفته قبل                   هفته بعد