هفته اول و دوم بارداری

علائم و نشانه‌های بارداریهفته اول و دوم بارداری

تغییرات زیادی در بدن شما می‌تواند از نشانه‌های بارداری باشد. اگر یک یا چندین علائم ذیل مرا در خود مشاهده کردید، به پزشک متخصص مراجعه کنید: قطع قاعدگی، تهوع، بی‌اشتهایی، ویار غذایی، خستگی مفرط، تکرر ادرار، تغییر در پستان‌ها، حساسیت در ناحیه لگنی و حس کردن مزه فلز در دهان.

حاملگی شما متأثر از سلامتی‌تان است.

سلامت شما یکی از مهم‌ترین عوامل در حاملگی‌تان می‌باشد. تغذیه خوب، تمرینات ورزشی صحیح، مراقبت از خودتان و استراحت کافی همگی بر حاملگی‌تان تأثیر می‌گذارند.

تغذیه شما

اگر قبل از حاملگی وزن‌تان طیبعی بوده، در حین حاملگی باید مقدار کالری را که توسط بدن جذب می‌شود، افزایش دهید. دریافت کالری باید روزانه به طور متوسط 300 کالری بیش از آنچه که قبل از بارداری مصرف می‌کردید، باشد.

توجه

تست‌های حاملگی خانگی قابل اطمینان هستند و 7 روز پس از انجام لقاح، حاملگی را مثبت نشان می‌دهند.

تمرینات ورزشی هفتگی

در هر مبحث از این کتاب، به شرح تمرینات ورزشی بی‌خطری که می‌توان آن‌ها را در طول حاملگی انجام داد، می‌پردازیم. متخصصین امروزه موافقند که اگر سلامت هستید و مشکل خاصی در حاملگی ندارید، می‌توانید 3 تا 4 مرتبه در هفته به مدت حداقل 30 دقیقه به تمرینات ملایم ورزشی بپردازید. تحقیقات نشان داده است که زنان بارداری که فعالیت بدنی دارند، اغلب در طول حاملگی مشکلات کم‌تری داشته، در نتیجه خطر بروز مشکل در کودکشان نیز کم‌تر خواهد شد.

هفته اول و دوم بارداری

هفته بعد