نیازهای غذایی مادر شیرده و نکات آن

نیازهای غذایی مادر شیرده بسیار مهم هستند چون تامین کردن این نیازهای باعث می شود کیفیت شیر مادر افزایش یافته و به سلامت مادر شیرده نیز کمک فراوانی می کند.

مادران به عنوان تولیدکننده این غذای ویژه، نیاز به شرایط حمایت‌کننده‌ای دارند که ضمن حفظ سلامتی و نیازهای تغذیه‌ای خودشان، بتوانند شیر کافی تولید کنند.نیازهای غذایی مادر شیرده

بنابراین:

– باید روزانه دریافت کالری آن‌ها 500 تا 700 کیلوکالری افزایش یابد.

– شیر مادر بهترین منبع ویتامین A برای بچه‌هاست پس لازم است مادران از مواد غذایی حاوی این ویتامین بیشتر استفاده کنند. کمبود ویتامین A بر 250 میلیون کودک در سراسر جهان اثر گذاشته است. عوارض کمبود ویتامین A شامل افزایش شدت عفونت و مرگ ناشی از آن، تأخیر در رشد، کم‌خونی، فقر آهن و شب‌کوری می‌شود.

– یکی از مشکلات تغذیه‌ای در جهان، کم‌خونی و فقر آهن است که اکثر زنان در سنین باروری و کودکان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

60% زنان در سراسر جهان کم‌خون هستند. کم‌خونی موجب زایمان زودرس، وزن کم هنگام تولد و ذخایر کم آهن می‌شود.

با این که مقدار آهن شیر انسان حدود نیم تا 1 میلی‌گرم در لیتر است؛ ولی شیرخوارانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند به ندرت دچار کمبود آهن می‌شوند، چون آهن شیر مادر بهتر از آهن هر نوع شیر دیگری جذب می‌شود.

در تغذیه کودکان نوپا نیز باید توجه کرد تا دچار فقر آهن نشوند. منابع و غذاهایی که سرشار از آهن می‌باشند عبارتند از: گوشت قرمز، پرندگان، ماهی سفید، غلات، سبزی‌های سبز، تخم‌مرغ، برگه زردآلو، لوبیا پخته، سیب‌زمینی که با پوسته پخته شده و …

توجه کنید که: خوردن مرکبات و عصاره آن‌ها همراه با غذاهای حاوی آهن به علت داشتن ویتامین C جذب آهن را افزایش می‌دهد.

– در دنیا حدود 5/1 میلیون نفر در مناطقی زندگی می‌کنند که کمبود ید وجود دارد. کمبود ید موجب گواتر می‌شود. شواهدی موجود است که ارتباط کمبود ید با تأثیر رشد را نشان می‌دهد. حتی کمبود خفیف ید ضریب هوشی را 15-10 درجه کاهش می‌دهد.

کمبود ید در زنان باردار می‌تواند موجب تخریب مغزی غیرقابل برگشت در جنین شود. اینگونه کودکان مشکلات یادگیری دارند و نمو حرکتی – روانی‌شان با تأخیر همراه است.

در دسترس قرار دادن نمک یددار برای همه افراد به خصوص مادران، مفید است.

– استفاده از میوه‌جات، سبزیجات خام، ویتامین D و ویتامین B برای مادر لازم است. پس از زایمان و در دوران شیردهی نیز مادر باید رژیم غذایی متعادلی داشته باشد. رژیم غذایی خوب، رژیمی است که در هر وعده آن مقداری پروتئین (ماهی، گوشت، تخم‌مرغ، پنیر و شیر) کمی کربوهیدرات) نان، سیب‌زمینی و غیره) میوه و سبزیجات وجود داشته باشد. مایعات نیز باید به میزان کافی (حدود سه لیتر شیر، آب‌میوه، چای، آب) نوشیده شود.

در صورتی که در بین دفعات شیر دادن، تراوش شیر از پستان وجود داشته باشد، به مادر توصیه می‌شود بیش از پیش غذا میل کرده و مایعات بنوشد و به نوزاد نیز به دفعات بیشتری شیر بدهد.

نیازهای غذایی مادر شیرده

فصلنامه شیر مادر

کد مطلب : c-0128

ویرایش : www.niniasal.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ