میلک شیک تهیه شده از شیر سالم است

درست کردن میلک شیک یا اسموتی یک راه آسان برای دریافت مواد مغذی از طریق مخلوط مواد غذایی خوشمزه است. میلک شیک که ماده اصلی آن شیر به همراه میوه‌های مختلف است، اگر به روش صحیح تهیه شود یک نوشیدنی مفید است ولی اکثر افراد اشتباهاتی دارند که باعث می‌شود میلک شیک آماده شده به اندازه کافی سالم و مقوی نباشد.

به گزارش سایت نی نی عسل به نقل از سلامت شو:

ارزش غذایی و حقایقی در مورد میلک شیک

میلک شیک

 وعده‌های غذایی مایع از جمله معجون، اسموتی و میلک شیک در بین تمام افراد از جمله ورزشکاران، گیاهخواران و افرادی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند بسیار محبوب است.
درست کردن میلک شیک یا اسموتی یک راه آسان برای دریافت مواد مغذی از طریق مخلوط مواد غذایی خوشمزه است.میلک شیک که ماده اصلی آن شیر به همراه میوه‌های مختلف است، اگر به روش صحیح تهیه شود یک نوشیدنی مفید است ولی اکثر افراد اشتباهاتی دارند که باعث می‌شود میلک شیک آماده شده به اندازه کافی سالم و مقوی نباشد.یکی از اشتباهات عمده افراد افزودن مقدار زیادی شیرینی به مخلوط میلک شیک است که سبب افزایش قند خون می‌شود.این افزایش شیرینی هم به این د لیل است که علاوه بر شکر، عسل و کره بادام زمینی نیز می‌افزایند. در نتیجه این همه شیرینی باعث افزایش ناگهانی قند فرد می‌شود. زیرا عسل و دیگر شیرین کننده‌های طبیعی نیز قند دارند و نباید میزان قند آنها نادیده گرفته شود.البته عسل و کره بادام زمینی مواد خوبی هستند و نباید از میلک شیک حذف شوند ولی مصرف شکر افزوده شده باید محدود شود.اما اکثر افراد فکر می‌کنند شیرینی طبیعی ضرری ندارد و در نتیجه میزان شکری را که اضافه می‌کنند بدون در نظر گرفتن قند عسل است و باعث افزایش قند نوشیدنی می‌شود.یک صبحانه غنی از پروتئین مثل یک لیوان میلک شیک شما را تا ظهر سیر نگه می‌دارد اما هنوز اکثر افراد صبحانه‌ای با میزان بالای کربوهیدرات می‌خورند. در صورتی که یک لیوان میلک شیک احساس سیری کامل می‌دهد. اما باید در نظر بگیرید که با دریافت پروتئین موجود در میلک شیک، میزان پروتئین دریافتی از سایر خوراکی‌ها را کاهش دهید.در بازار دو نوع پودر پروتئین وجود دارد که هر دوی این ها در شیر به طور طبیعی وجود دارند و باعث افزایش پروتئین بدن می‌شوند.در نتیجه میلک شیک تهیه شده از شیر به طور طبیعی و بدون افزودنی فوق العاده سالم است ولی اکثر افراد پودر پروتئین هم می‌افزایند که در نتیجه میزان زیاد پروتئین در یک لیوان میلک شیک از میزان مناسب بالاتر می‌رود و برای بدن خوب نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ