مصرف قهوه و ارتباط آن با بیماری ام اس

اگر سعی دارید مصرف قهوه خود را در روز کاهش دهید، دوباره فکر کنید. تحقیقات نشان می دهد که خاصیت محافظت عصبی و ضد التهابی کافئین می تواند خطر ابتلا به ام اس را کاهش دهد. بیماری ام اس یک بیماری اختلال در سیستم عصبی مرکزی است و علائم آن می تواند خوش خیم یا مهلک باشد. ام اس ارتباط بین مغز و باقی بدن را مختل می کند.

به گزارش سایت نی نی عسل به نقل از سلامت شو:

 اگر سعی دارید مصرف قهوه خود را در روز کاهش دهید، دوباره فکر کنید.

مصرف قهوه

تحقیقات نشان می دهد که خاصیت محافظت عصبی و ضد التهابی کافئین می تواند خطر ابتلا به ام اس را کاهش دهد. بیماری ام اس یک بیماری اختلال در سیستم عصبی مرکزی است و علائم آن می تواند خوش خیم یا مهلک باشد. ام اس ارتباط بین مغز و باقی بدن را مختل می کند.

قهوه بیش از 1000 ترکیب فعال بیولوژیکی، اعم از محرک سیستم عصبی مرکزی، کافئین، دارد. خاصیت محافظت عصبی کافئین می تواند تولید مواد شیمیایی را که در واکنش التهابی نقش دارند، کاهش دهد.

تحقیقات گذشته نشان داد که رابطه ای بین مصرف بالای قهوه و کاهش بیماری قلبی عروقی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 وجود دارد. در مدل های حیوانی بیماری آلزایمر نیز کافئین به محافظت در برابر نشت مانع خونی مغزی کمک کرده است.

محققان 1.620 فرد مبتلا به ام اس را با 2.788 فرد سالم که سن و جنسیت مشابه داشند، مقایسه کردند.

شرکت کنندگان از سنین 15-19 سالگی تا زمانی که 40 ساله شدند، مصرف روزانه قهوه را در سنین مختلف اندازه گیری کردند.

حقایقی درباره ام اس

حدود 400.000 نفر در آمریکا به ام اس مبتلا هستند
تقریباً هر سال 100.000 مورد ابتلا به این بیماری تشخیص داده می شود
ام اس بیشتر در افراد سفید پوست و در زنان دیده می شود.

سپس محققان مصرف قهوه را در زمان شروع علائم و قبل از آن در افراد مبتلا به ام اس بررسی کرده و نتایج را با نتایج گروه سالم مقایسه کردند.

افرادی که در روز تعداد فنجان کمتری قهوه می نوشیدند، با خطر ابتلا به ام اس بیشتری مواجه بودند.

در تحقیقات مشخص شد مصرف قهوه به کاهش خطر ابتلا به ام اس در زمان شروع علائم و 5-10 سال قبل از آن کمک می کند. خطر ابتلا به ام اس در افرادی که بیش از شش فنجان در روز قهوه می نوشند، 28-30% کمتر است.

این تحقیقات محدودیت هایی نیز داشت. برای مثال ممکن بود بیماران مبتلا به ام اس مصرف قهوه خود را در مدت زمان بین اطلاع از تشخیص بیمار و ارائه اطلاعات تغییر داده باشند، و این امر روی نتایج تاثیر می گذارد. به علاوه ممکن بود مقدار مصرف قهوه خود را به طور دقیق به یاد نیاورند.

همچنین احتمال دارد یک مولفه شیمیایی دیگر به غیر از کافئین تاثیرگذار باشد. بنابراین باید تحقیقات بیشتری انجام شود. اما کاملاً مشخص است که مصرف قهوه برای سلامت انسان مفید است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ