غذاهای غنی از آنتی اکسیدان

حبوبات که غنی از آنتی اکسیدان و پروتئین هستند هم سالم و هم انرژی بخش هستند. شکلات تلخ که غنی از آنتی اکسیدان است اگر در حد متعادل خورده شود برای بدن مفید است. سیب اگر روزانه یک عدد خورده شود رادیکال‌های آزاد بدن را از بین می‌برد و در نتیجه بدن را در مقابل سرطان‌ها مقاومت می‌کند. آلو که غنی از فیبر و مواد معدنی مورد نیاز بدن است اگر روزانه نصف فنجان خورده شود مفید است.

به گزارش سایت نی نی عسل به نقل از سلامت شو:

تغذیه مناسب برای شنا

غنی از آنتی اکسیدان

شنا یک ورزش جالب و پرطرفدار است اما شناگر باید تغذیه مناسبی داشته باشد تا بتواند انرژی لازم برای انجام حرکات درست را داشته باشد. یکی از موارد مهم برای هر آدمی مخصوصاً شناگران این است که بدن کم آب نشود.
شناگران در فواصل بین تمرین باید غذاهای کم حجم مقوی از جمله سیب، موز، کشمش و یا انواع آجیل بخورند. این منجر به ساخت چربی در کبد می‌شود که سریعاً برای تولید انرژی مصرف می‌شود. هضم غذا نیازمند آب می‌باشد از این رو بدن به آب نیاز دارد و به هیچ عنوان نباید دچار بی آبی شود.نحوه آماده شدن غذا نیز مهم می‌باشد. حتی میوه و سبزیجات نیز که سرشار از مواد مغذی هستند اگر به روش غلط مثلاً با روغن‌های دارای چربی اشباع شده آماده شوند، برای بدن مفید نخواهند بود. شب قبل از هر تمرین بهتر است غذاهای غنی از پروتئین و کربوهیدرات از قبیل پاستا، برنج و حبوبات خورده شود. روز تمرین یک صبحانه سبک غنی از کربوهیدرات مثل غلات کامل خورده شود و 2 تا 3 ساعت قبل از تمرین هم میوه باید خورده شود.غذاهای مفید برای تولید انرژی برای شناگران عبارتند از:حبوبات که غنی از آنتی اکسیدان و پروتئین هستند هم سالم و هم انرژی بخش هستند.شکلات تلخ که غنی از آنتی اکسیدان است اگر در حد متعادل خورده شود برای بدن مفید است.سیب اگر روزانه یک عدد خورده شود رادیکال‌های آزاد بدن را از بین می‌برد و در نتیجه بدن را در مقابل سرطان‌ها مقاومت می‌کند.آلو که غنی از فیبر و مواد معدنی مورد نیاز بدن است اگر روزانه نصف فنجان خورده شود مفید است.آب انار غنی از آنتی اکسیدان است و از ابتلا به سرطان جلوگیری می‌کند.گلابی حاوی فیبر و پکتین فراوان است که بدن را سم زدایی می‌کند.گردو غنی از ویتامین‌هایی است که برای افرادی که آلرژی نداشته باشند یک ماده مغذی مفید است.انواع توت‌ها غنی از آنتی اکسیدان هستند. انواع توت سلامتی سلول‌ها را حفظ می‌کنند و از بدن در مقابل سرماخوردگی و ویروس‌ها محافظت می‌کنند.سیب زمینی شیرین حاوی آنتی اکسیدان و بتاکاروتن است که بدن را سالم حفظ می‌کند.

دیدگاه‌ها

  1. لیلا حسنی ژانویه 7, 2017 at 5:48 ب.ظ

    بسیار عالی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ