عکس العمل شما در مقابل بارداری همسرتان

اگر بارداری بصورت برنامه قبلی یا اینکه بطور ناخواسته باشد ، شنیدن اینکه شما صاحب بچه خواهید شد لحظه بسیار مهمی در زندگی شما خواهد بود .

هنگامی که شما خبر بارداری همسرتان را می شنوید ممکن است شما احساسات متفاوتی داشته باشید که در زیر به آن اشاره شده است.

عکس العمل شما در مقابل بارداری همسرتان

لذت و هیجان

شما قادر نخواهید بود لبخند خود را متوقف کنید . اگر شما خبر بارداری را به دیگران نگفته باشید در افراد دور و بر شما از اینکه چه چیزی شما را آنقدر خوشحال ساخته متعجب خواهند بود .

جاخوردن ، نامطمئن یا احساسی دیگر

اگر شما از قبل قصدی برای بارداری نداشته باشید یا اینکه همسر شما سریعتر از زمانی که انتظار داشته باشید باردار شود این قضیه ممکن است باعث شود که شما جابخورید. و آن می تواند در شما این احساس را ایجاد کند که همسر شما نسبت به شما در جریان بارداری جایگاه بالاتریدارد.

هنگامی که اوضاع پیچیده می شود

– اگر شما در فکر این می باشید که با کمک معالجات ناباروری یا …   صاحب بچه شوید ، همانند آن خواهد بود که شما در یک دو ماراتن شرکت کرده اید بجای عبور از خط پایان.

خبردادن بارداری به دیگران

بسیاری از مادران و پدران چشم به راه که منتظر تولد فرزندشان هستند خبر بچه دار شدنشان را تا 12 هفتگی جنین به دیگران اعلام نمی کنند . این تازه زمانی می باشد که خطر سقط جنین بسیار کم می باشد و شما آزمایشات اولیه را انجام داده اید و از سلامت جنین مطمئن هستید. البته بعضی هم قضیه را زودتر به دیگران اطلاع می دهند.

زمان یادگیری و تنظیم کردن

بارداری همسرتان فرصتی برای شما می باشد که با پدر شدنتان مانوس شوید و فکر کنید به اینکه پدر شدن برای شما چه معنایی دارد.

ممکن است بارداری پیامدش برای شما این باشد که شما با خانواده خود و خانواده همسرتان نیاز هست که گفتگو داشته باشید برای مثال در مورد اینکه چگونه آنها می توانند زمانی که بچه دار میشوید به شما کمک کنند. یا شما باید با کارفرمای خود صحبت کنید که چگونه می تواند برای حمایت همسرتان کار خود را متعادل کنید که زمان بیشتری را درکنار همسر خود و فرزندتان بگذرانید.

انعطاف پذیری و صبوری مهارتهای کلیدی والد بودن می باشد و باعث می شود بعد از تولد فرزندتان در اداره کردن چالشها و حل آنها مقاومتر و بهتر عمل کنید.

کارهایی که شما می توانید انجام دهید

جهت درک روشنی از احساساتتان زمان بگذارید. شما می توانید در مورد آنچه در ذهنتان می گذرد با همسرتان ، یک دوست یا عضو خانواده صحبت کنید.

با همسر خود تصمیم بگیرید چه هنگامی شما مایل هستید که خبر بارداری همسرتان را به اطلاع دیگران برسانید.

در مورد اینکه پدر شدن چه معنایی برای شما دارد فکر کنید.

منبع : www.raisingchildren.net.au

مترجم:سیدرضا علوی زاده

ویرایش : پریسا بابائی

کد مطلب : i-0001

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ