عسل و آبلیمو نوشیدنی‌هایی برای کاهش وزن

گفته می‌شود نوشیدن ترکیب عسل و آبلیمو هر روز صبح با معده خالی می‌تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد و در نتیجه وزن شما کم خواهد شد. این نوشیدنی مفید مزایای بیشتری نیز دارد.

به گزارش سایت نی نی عسل به نقل از سلامت شو:

 

آیا عسل و آبلیمو مفید هستند؟
عسل و آبلیمو
به طور میانگین انسان می‌تواند بدون غذا سه هفته زنده بماند اما بدون آب فقط سه روز زنده خواهد ماند. همه ما از اهمیت و مزایای آن مطلع هستیم. نه تنها این ماده به تنظیم دمای بدن کمک می‌کند بلکه برای سم‌زدایی بدن نیز مؤثر است. به علاوه آب مکابولیسم بدن را تقویت کرده و موجب کاهش وزن می‌شود. نوشیدنی‌های بسیاری برای کاهش وزن وجود دارد که ادعا می‌شود چربی شما را آب کرده و وزن شما را به سرعت کاهش می‌دهد. یکی از این نوشیدنی‌ها ترکیب آبلیمو و عسل است. عسل و لیمو هر یک برای سلامت انسان مفید هستند. از بین مزایای عسل می‌توان به تسکیل سرفه و سرماخوردگی و تقویت ایمنی بدن اشاره کرد. تقویت هضم غذا و ایمنی بدن و روشن کننده پوست نیز برخی از مزایای مصرف لیمو است.
گفته می‌شود نوشیدن ترکیب عسل و آبلیمو هر روز صبح با معده خالی می‌تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد و در نتیجه وزن شما کم خواهد شد. این نوشیدنی مفید مزایای بیشتری نیز دارد.مانع یبوست می‌شود: برای درمان یبوست هیچ چیز بهتر آب گرم با عسل و آبلیمو نیست. متخصصان تغذیه می‌گویند آب به هضم غذا کمک می‌کند و در نتیجه می‌تواند به درمان یبوست نیز کمک کند. به علاوه مدفوع سفت آب را جذب می‌کند و حرکت روده آسان‌تر شده و از یبوست جلوگیری می‌کند.سرعت کاهش وزن را افزایش می‌دهد: گفته می‌شود نوشیدن عسل و آبلیمو با معده خالی در صبح کاهش وزن را تسریع می‌کند. با این حال پزشکان می‌گویند این موضوع تایید نشده است.به هضم غذا کمک می‌کند: لیمو باعث می‌شود کبد مقدار بیشتری صفرا تولید کند که به سیستم گوارش کمک می‌کند مواد غذایی پیچیده را تجزیه کرده و از قسمت‌های ضروری آن استفاده کند. از سوی دیگر، عسل خاصیت ضد باکتریایی دارد که از ابتلا به عفونت ها جلوگیری می‌کند.می‌تواند عملکرد روده را تقویت کند: عسل و آبلیمو روده را پاکسازی کرده و مواد غذایی هضم نشده، سلول‌های روده و سایر مواد سمی را از بدن خارج می‌کند. خروج مواد سمی به جذب مواد مغذی در معده کمک می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ