طرز تهیه پودینگ موز

منبع : http://www.joyofbaking.comطرز تهیه پودینگ موز

مواد لازم : 1- سه و یک دوم پیمانه (ml840) شیر قسمتی پرچرب و قسمتی کم چرب 2- یک سوم پیمانه (g65) بعلاهو یک چهارم پیمانه (g50) پودر شکر 3- یک چهارم پیمانه (30 گرم ) نشاسته ذرت 4- یک چهارم قاشق چایخوری نمک 5-دو عدد تخم مرغ بزرگ 6- یک عدد زرده تخم مرغ بزرگ 7- دو قاشق چایخوری وانیل 8- یک قاشق غذاخوری (15 گرم) کره 9- شش عدد موز کاملاً رسیده 10- ویفر موز تعدادی برای تزئین : کمی خامه سبک – ویفر موزی – برشی از موز

طرز تهیه پودینگ موز

طرز تهیه پودینگ موز: در یک ظرف یا کاسه بزرگ یک سوم پیمانه شکر و نشاسته ذرت ، نمک ، تخم مرغ ها و زرده تخم مرغ را همگی با هم مخلوط می کنیم و کامل هم می زنیم بعد یک سوم پیمانه شیر را روی مواد ریخته و کامل هم می زنیم بعد مخلوط را کنار بگذارید در حالی که شما بقیه شیر و شکر را با هم مخلوط می کنید و گرم می کنید . اول یک قابلمه متوسط را با آب خنک آبکشی می کنیم بعد آب اضافه قابلمه را می گیریم . انجام دادن این کار باعث می شود که شیر ته نگیرد و نسوزد . پس بقیه شیر باقیمانده (3پیمانه ) را با یک چهارم پیمانه (50 گرم ) شکر مخلوط می کنیم و درون قابلمه آبکشی شده می ریزیم و آن را فقط تا نقطه جوش می جوشانیم بعد مخلوط شیر و شکر گرم را با مخلوط تخم مرغ ها مخلوط می کنیم البته به تدریج و در حین اضافه کردن مرتباً هم می زنیم تا تخم مرغ ها نپزد و مخلوط کاملاً یکدست شود . مخلوط پودینک را داخل یک قابلمه بریزید و روی حرارت کم بگذارید تا بپزد و هر از چند گاهی مخلوط را هم می زنیم تا اینکه مواد کمی غلیظ شود مثلاً غلظت آن مثل مایونز شود (حدوداً 3 الی 5 دقیقه ) بعد از این مرحله پودینک را از روی حرارت برداشته و وانیل و کره را به آن اضافه می کنیم بعد آن را درون آبکش توری ریخته و با ته قاشق آنرا صاف می کنیم اگر احتمالاً گلوله ای درون پودینگ مانده  با شکر ، صاف و یکدست شود .

برای درست کردن پودینگ موزی ، 6 تا 8 عدد ظرف شیشه ای را آماده می کنیم و چند عدد ویفر وانیلی یا موزی را ته ظرف شیشه ای قرار می دهیم بعد کمی از پودینگ سرد شده را روی آن می ریزیم بعد چند عدد موز برش داده شده را روی لایه بعدی قرار داده ، دوباره یک لایه پودینگ وانیلی و همینطور ادامه داده تا ظرف پر شود بعد برای تزئین می توانیم از خامه سبک شیرین شده و کمی موز و یک تکه ویفر استفاده کنیم و فوراً باید این پودینگ سرو شود، چون ویفر ممکن است نرم شود. ولی خود پودینگ را می توانیم داخل یخچال نگهداری کنیم البته باید با یک پلاستیک روشیر را بپوشانیم تا به اصطلاح رویه نبندد. این مقدار برای 6 تا 8 نفر کافی خواهد بود.

طرز تهیه پودینگ موز

مترجم : سپیده حجتی

ویرایش : پریسا بابائی

تهیه شده توسط تیم نی نی عسل

کد مطلب : g-0003

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ