سیگار کشیدن و مصرف الکل پدر در اوایل بارداری همسر

به گزارش تیم ترجمه نی نی عسل  در خصوص مقاله سیگار کشیدن و مصرف الکل پدر در اوایل بارداری همسر ، مطالعه مطالب ذیل جهت آگاهی از اثرات جبران ناپذیر مصرف موارد مذکور و نتیجتا تغییر در سبک زندگی جهت داشتن فرزندی سالم توصیه می شود.

اگر شما سیگار یا قلیان می کشید یا الکل مصرف می کنید شروع دوران بارداری همسرتان می تواند بهترین زمان برای ایجاد برخی تغییرات در سبک زندگی تان باشد .

یکی از بهترین مواردی که شما و همسرتان می توانید انجام دهید این است که محیط نوزاد را پاک و سالم نگه دارید چه در دوران بارداری چه پس از تولد نوزاد . اگر شما همسر باردارتان یا دیگر افراد در خانه شما سیگار بکشند ممکن است به نوزاد آسیب های جدی وارد کند.

ثانیاً سیگار کشیدن و مصرف الکل حتی شانس سقط جنین ، تولد زودتر از موعد و نوزاد با وزن کمتر از استاندارد را بسیار افزایش می دهد.

زمانی که در دوران بارداری سیگار یا قلیان می کشند ریسک بدنیا آوردن «مرده» یا نوزادی که مشکلات اساسی در تنفس داشته باشد را افزایش می دهند. اگر شما یا همسرتان سیگار یا قلیان می کشید این بهترین زمان برای کنار گذاشتن آن است.

تلاش شما برای کنار گذاشتن سیگار و قلیان به همسرتان هم جهت ترک سیگار و قلیان کمک می کند ( اگر شما سیگار و قلیان مصرف کنید ، کنار گذاشتن سیگار برای همسرتان بسیار سخت خواهد بود و بسیار محتمل است که پس از به دنیا آمدن نوزاد دوباره همسرتان رو به سیگار بیاورد.)

اگر شما سیگار را ترک کنید یا حداقل آن را در طول دوران بارداری همسرتان متوقف کنید.

* مرگ ناگهانی نوزاد را به حداقل می رساند

*کاهش عفونت گوش میانی یا مشکلات دائمی شنوایی

*کاهش مشکلات تنفسی مثل آسم و التهاب ریه

*افزایش تنفس و تغذیه سالم

سلامتی شما و همسرتان

کارهایی که شما می توانید انجام دهید

با یک مرکز مشاوره تخصصی برای کنار گذاشتن سیگار و قلیان و سایر مخدرها مشورت کنید .

اگر شما به طور کامل آماده ترک نمی شوید یا کسانی هستند در خانه که هنوز سیگار می کشند ، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

*جلوی همسر باردارتان سیگار و قلیان مصرف نکنید ، همچنین دوستان و فامیلتان را مجبور کنید این کار را انجام دهند.

*اتومبیل و خانه خود را از دود پاک نگه دارید . سیگار کشیدن در اتومبیل یا خانه بیش از 5 ساعت باعث می شود فرشها ، لباسها و فضا آلوده شود. شماباید خارج از خانه به استعمال دخانیات بپردازید و پس از سیگار یا قلیان کشیدن لباس خود را عوض کنید.

سیگار کشیدن و مصرف الکل

الکل و سایر مخدرها

الکل باعث آسیب های جدی در نوزاد می شود ، سقط جنین ، تولد پیش از موعد ، مشکل در تولد و مشکلات رشد جزء این آسیب ها است . اگر همسر باردارتان الکر مصرف کند ، نوزاد شما هم مصرف می کند . الکل در رگهای مادر و جنین جریان خواهد داشت.

دلایل کافی وجود دارد که بتوانیم بگوئیم که دوران بارداری بدون الکل ایمن تر از دوران بارداری با الکل است.

بسیار سخت تر خواهد بود در حالی که شما مواد مخدر یا الکل مصرف می کنید همسر باردارتان مصرف الکل یا مخدر را کنار گذارد. ( این می تواند حرکت خوبی برای توقف مصرف باشد)

سایر ریسک های الکل و مخدر ها

نوشیدن مشروبات الکلی روی توانایی های شما برای مراقبت از فرزندتان تاثیر گذار است . برای برخی مردان الکل و مخدر می تواند مثل سوختی برای ایجاد پرخاشگری و خشونت باشد که این می تواند پیامدهای جدی برای سلامتی و تندرستی مادر و نوزاد در پی داشته باشد.

کارهایی که شما می توانید انجام دهید

*اگر هنوز سیگار یا قلیان می کشید برای سلامتی خود ، همسر و فرزندتان آن را کنار بگذارید.

*در مورد مضرات سیگار کشیدن بیشتر بخوانید.

*از کمک مشاور جهت ترک مخدرات و الکل استفاده کنید.

*اگرهمسرتان گرفتار سیگار یا الکل است از او سوال کنید که چگونه می توانید به او کمک کنید.

سیگار کشیدن و مصرف الکل پدر در اوایل بارداری همسر

ترجمه: سایت نی نی عسل

گرداوری: سایت نی نی عسل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ