سلامتی کلیه با رژیم غذایی

سبزیجات زیادی هستند که خاصیت تمیزکنندگی برای کلیه دارند و تقریباً همه سبزیجات برگدار برای سلامتی کلیه به صورت خام و پخته مفید هستند.

به گزارش سایت نی نی عسل به نقل از سلامت شو:

غذاهای مفید برای تمیز کردن کلیه

سلامتی کلیه

کلیه‌ها از اعضای اصلی بدن هستند که سلامتی آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا سلامتی کلیه باعث داشتن خون تمیز و سالم و بدن سالم می‌شود. از این رو سلامتی کلیه‌ها بسیار مهم می‌باشد.
کلیه باید از رسوبات کلسیمی و سموم پاک شود زیرا رسوبات کلسیمی سبب ایجاد سنگ کلیه می‌شوند. با خوردن غذاهای خاص و عرقیجات گیاهی می‌توان به سلامتی کلیه کمک کرد.غذاهای مفید برای تمیز کردن کلیه عبارتند از:آب انگور، آب پرتقال، فشردن یک عدد لیمو در یک لیوان آب، هندوانه، سیب، انگور، پخت غذا با زردچوبه و زنجفیل، انواع سبزیجات برگدار مخصوصاً کاهو و کلم، کدوتنبل و تخم آناز دیگر غذاهای بهینه برای تمیز کردن کلیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:موز، کرفس، خیار، پاپایا، سیب زمینی، میوه خشک، لوبیا، سبزیجات برگدار و آوکادو. البته این خوراکی‌ها هم باید به میزان متعادل خورده شوند زیرا افراط در خوردن هر چیزی به نوعی برای بدن مضر می‌باشد.سبزیجات زیادی هستند که خاصیت تمیزکنندگی برای کلیه دارند و تقریباً همه سبزیجات برگدار برای سلامتی کلیه به صورت خام و پخته مفید هستند.یک رژیم غذایی حاوی مواد غذایی گفته شده به همراه نوشیدن میزان زیادی آب و آبمیوه بدون شکر و افزودنی‌ها، کلیه را کاملاً تمیز می‌کند و توصیه می‌شود در تمام عمر این مواد خوراکی را به میزان زیادی در رژیم غذایی روزانه بگنجانید و اگر رژیم مطلق حاوی این مواد ندارید حداقل کنار خوراکی‌های دیگر از فواید آن بهره‌مند شوید و از سلامتی کلیه‌ها اطمینان حاصل کنید.قابل توجه است که کمبود آب بدن و مصرف زیاد افزودنی‌ها و غذاهای فست فودی و هله هوله کبد و کلیه را کثیف و سمی می‌کنند و کلیه برای تمیز کردن خود نیاز به آب بیشتری خواهد داشت و تمام این موارد به کلیه فشار وارد می‌کنند و بعد از مدت طولانی و مخصوصاً در سنین بالا ممکن است فرد دچار نارسایی کلیه شود.در اینجا به دو مورد دستور غذایی اشاره می‌کنیم که می‌توانند برای کلیه مناسب باشند.6 فنجان آب هندوانه به همراه عصاره جعفرییک فنجان آب جعفری تازه به همراه مخلوط آب سه ساقه کرفس، دو عدد هویج و یک عدد خیار.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ