سردی دست و پا و گردش خون ضعیف

من بیماران بسیاری دارم که انگشتانشان به علت گردش خون ضعیف بی‌حس شده است اما این احساس سرما هیچ ارتباطی به سلامت رگ‌ها ندارد و بیشتر به لباس‌هایی که می‌پوشید بستگی دارد. گردش خون ضعیف یکی از اصطلاحاتی است که برای افراد معنای متفاوتی دارد. تعریف پزشکی این اصطلاح به این صورت است که رگ‌ها باریک و یا مسدود می‌شوند و جریان خون در رگ‌ها را محدود می‌کنند.

به گزارش سایت نی نی عسل به نقل از سلامت شو:

گردش خون ضعیف دارید؟

گردش خون ضعیف

 من بیماران بسیاری دارم که انگشتانشان به علت گردش خون ضعیف بی‌حس شده است اما این احساس سرما هیچ ارتباطی به سلامت رگ‌ها ندارد و بیشتر به لباس‌هایی که می‌پوشید بستگی دارد. گردش خون ضعیف یکی از اصطلاحاتی است که برای افراد معنای متفاوتی دارد. تعریف پزشکی این اصطلاح به این صورت است که رگ‌ها باریک و یا مسدود می‌شوند و جریان خون در رگ‌ها را محدود می‌کنند. که این به دلیل عادات زندگی و وضعیت‌های سلامتی از قبیل استعمال دخانیات، فشار خون بالا، دیابت و سن بالا رخ می‌دهد.
یک نشانه متداول از گردش خون ضعیف، لنگ زدن متناوب هست که پاها هنگام پیاده‌روی درد میگیرند زیرا وضعیتی پیش آمده که نیاز متابولیسمی ماهیچه‌های پا توسط رگ‌های تنگ یا مسدود فراهم می‌شود.اگر انسداد رگ‌ها بدتر شود ، خون کافی به انگشتان و پاها نمی‌رسد. در موارد شدید انگشتان شاید سیاه شوند و منجر به قانقاریا می‌شود.اما خیلی از مردم گردش خون ضعیف را به اشتباه برای زمانی استفاده می‌کنند که دست و پاها یخ می‌زنند. تقریباً در تمام موارد این مردم از گردش خون ضعیف رنج نمی‌برند بلکه وضعیت خیلی خوبی هم دارند.آنچه که واقعاً رخ می‌دهد این است که رگ‌هایی که خون را به نقاط نهایی انگشتان، گوش ها، و بینی می‌رسانند در مقابل سرما خیلی حساس هستند و به حالت اسپاسم در می‌آیند. این مشکل ناشی از گردش خون نیست بلکه در واقع مربوط به میکروسیرکولاسیون یعنی گردش خون در کوچکترین رگ‌های بدن است.چندین دلیل احتمالی وجود دارد. بسیاری از افرادی که دچار میکروسیرکولاسیون می‌شوند بسیار لاغر هستند و گرمای بیشتری را از دست می‌دهند. افراد دیگر ممکن هست از سردی دست و پا رنج ببرند.اما دلیل دیگری که بعضی از مردم مستعد این حس سرما هستند این هست که دچار اسپاسم می‌شوند. که به این سندروم یا بیماری ریناد می‌گویند که با یک سری تغییر رنگ‌ها تشخیص داده می‌شود که پدیده ریناد نامیده دارد.تنها درمان این بیماری این هست که همیشه لباس گرم بپوشند. همچنین بیماران می‌توانند یک سری دارو برای بهبود و نه درمان استفاده کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ