رژیم غذایی دوران بارداری

بهترین رژیم غذایی دوران بارداری چیست .رژیم غذایی دوران بارداری به این معناست که باید حاوی مواد مغذی باشد و مواد مفید به بدن برسد و رژیم غذایی روزانه باید حاوی تمام گروه‌های غذایی باشد.

به گزارش سایت نی نی عسل به نقل از سلامت شو:

بهترین  رژیم غذایی دوران بارداری چیست

 دوران بارداری

خوردن مواد غذایی سالم در دوران بارداری به این معناست که رژیم غذایی دوران بارداری حاوی مواد مغذی باشد و مواد مفید به بدن برسد و رژیم غذایی روزانه باید حاوی تمام گروه‌های غذایی باشد. ازجمله:…….

میوه و سبزیجات: سعی کنید روزانه 5 تا 7 وعده میوه و سبزیجات بخورید و میزان سبزیجات از میوه‌ها بیشتر باشد. میوه ها تنوع داشته باشند. اینکه میوه خشک یا فریز شده باشد مهم نیست ولی باید فاقد نمک و شکر اضافه باشد.

آبمیوه نیز می‌تواند مفید باشد ولی به دلیل اینکه قند آن برای دندان مضر است بهتر است خود میوه خورده شود.

غذاهای نشاسته‌ای: این گروه از غذاها شامل سیب زمینی و غلات کامل از قبیل برنج قهوه ای، نان و پاستا می‌شود.

غذاهای حاوی پروتئین:

این گروه حاوی انواع گوشت سفید و قرمز، ماهی، مرغ، تخم مرغ و حبوبات می‌شود. .سعی کنید در هفته دو وعده یا بیشتر از این گروه غذا بخورید.

لبنیات: لبنیات حاوی شیر، پنیر و ماست است که منبع غنی کلسیم هستند. بهتر است از نوع کم چرب ولی به میزان خیلی کم بخورید زیرا دارای باکتریایی هستند که برای نوزاد ریسک دارند.

اکثر افراد در رژیم غذایی با کمبود ایودین مواجه هستند. ایودین یک ماده معدنی ضروری برای رشد مغز بچه است. لبنیات و غذاهای دریایی منبع خوب ایودین هستند.

در رژیم غذایی دوران بارداری نیاز به دریافت غذای اضافه در طول شش ماه اول نیست. اما در رژیم غذایی دوران بارداری درطول سه ماه آخر نیاز به دریافت روزانه 200 کالری بیشتر است که برای دریافت این مقدار می‌توانید مواد زیر را اضافه کنید:

تعدادی کیک جو به همراه آواکادوی له شده

یک عدد نان تست به همراه پوره نخود

یک تکه تست غلات کامل با یک عدد کنسرو لوبیا

اگر پس از هر وعده غذایی احساس سنگینی یا سوزش قلب دارید، وعده های غذایی کوچکتر ولی به تعداد دفعات بیشتری بخورید.

در طول بارداری باید در طول 12 هفته اول روزانه یک عدد فولیک اسید و یک عدد ویتامین دی بخورید.

اما بعضی باید روی، ویتامین سی و آهن نیز بخورند.

غذاهایی هستند که در رژیم غذایی دوران بارداری نباید زیاد خورد ازجمله گوشت قرمز، سوشی، تخم مرغ، جگر، الکل و کافئین و غذاهای آماده.

منبع:سلامت شو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ