خوردن سبزی برای سلامت بدن مفیدمی باشد

آیا می دانستید که خوردن سبزی در وعده های غذایی برای سلامت بدن مفید است؟

 

 

تره: کاهنده فشار و کلسترول خون

تره به دلیل پتاسیم بالایی که دارد، ادرارآور خوبی بوده و سموم را دفع و از فشار و کلسترول بد خون می کاهد. منیزیم موجود در تره می تواند مانع از سوءهاضمه شود و از سوزش معده کاسته و یبوست دائمی و بواسیر را بهبود بخشد

 

تربچه: با سلول های سرطانی می جنگد

تربچه به دلیل دارا بودن مواد گوگردار خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد. همچنین اشتهاآور خوبی است. تربچه منبع غنی از ویتامین C می باشد و در رفع بیماری های دهان، پوسیدگی دندان ها می کاهد.

سلامت بدن

بر اساس تحقیقات انجام شده، تربچه سلول های سرطانی بدن را می تواند از بین ببرد و در بهبود عوارض شیمی درمانی موثر باشد.

 

ریحان: آرامبخش و خواب آور

این سبزی بسیار معطر و خوشبو است. ضد یبوست، ضدتشنج، رفع کننده سردردهای عصبی و سرگیجه است. ریحان می تواند شیر مادران شیرده را افزایش دهد و برای رفع التهاب کلیه نیز موثر باشد.

 

شاهی: محرک فعالیت کلیه ها

ترکیبات موجود در این سبزی محرک فعالیت کلیه ها بوده و دافع سنگ کیسه صفرا، مثانه و کلیه است و فوق العاده برای دردهای مفصلی و نقرس مفید است.

 

جعفری: خون ساز و قاعده آور

این سبزی سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی است و می تواند عادت ماهیانه را تنظیم و خون را تصفیه کند.

 

ترخون: جانشین مناسب نمک

این سبزی اعصاب را تقویت کرده و به هضم غذاهای پرچرب کمک می کند و یک آرامش بخش ملایم است. بوی تند ترخون موجب مهار رشد میکزوب های پوست و کاهش بوی بد بدن می شود. ترخون به حهت اسانس تندی که دارد، جایگزین مناسب نمک بوده و مصرف آن به همراه غذا برای بیماران قلبی، افراد مبتلا به فشار خون یا اشخاصی که رژیم غذایی بی نمک دارند، توصیه می شود.

 

گیشنیز: کاهنده قندخون

گیشنیز فشار و قند خون را کاهش داده، عطش و تهوع را رفع می کند و مسکن خوبی است و تقویت کننده قلب، مغز و معده است و ضد اسپاسم و محرک اشتها است و بهترین داروی کبد و طحال می باشد.

گروه سلامت سیمرغ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ