توصیه های طب سنتی در دوران بارداری

توصیه های طب سنتی در دوران بارداری برای خانم های باردار می تواند بسیار مفید و راه گشا باشد در ادامه به صحبت های دکتر عقیقی در این رابطه می پردازیم.

توصیه های طب سنتی در دوران بارداری

گل بنفشه و ختمی ملینات مضر برای زنان باردار است.

دکتر سمیه عقیقی، متخصص طب سنتی با بیان اینکه بارداری، دوران سرنوشت سازی برای جنین و مادر است و باید به اصول تغذیه‌ای و بهداشتی این دوران توجه شود، گفت: در این دوران باید از حمام زیاد، حرکات و ورزش‌های سنگین، نزدیکی زیاد خصوصاً در اوائل بارداری و اواخر آن و به ویژه در بارداری اول، پرهیزکرده و نکات لازم در پیشگیری از ضربه خوردن نیز باید رعایت شود.

وی ادامه داد: باید در دوران بارداری از پرخوری و کم خوری، از غم و اندوه خصوصاً در پیش از 6 هفتگی و بالای هشت ماه، پرهیز از خوشحالی شدید، صداها و بوهای شدید، مالیدن روغن به سر و فریاد زدن نیز خودداری کرد.

این متخصص طب سنتی پوشاندن زیر دنده‌ها با پارچه نرم و افزایش دوش گرفتن نزدیک زایمان را به زنان باردار توصیه کرد و گفت: به، سیب، گلابی، بادام، انار برای زنان باردار مفید است.

دکتر عقیقی با بیان این مطلب که گل بنفشه و ختمی ملینات مضر برای زنان باردار است، افزود: آنچه قاعده‌آور است مثل لوبیا، نخود، کنجد، گلرنگ، مواد تند و تلخ مثل زیتون کال و چیزهای بادانگیز مثل لوبیا، باقلا، نخود، کنجد و کرفس برای زن باردار مضر است. وی همچنین بیان کرد: از مصرف مواد تند و تیز مانند باقلای مصری، زیتون خام و فلفل باید در این دوران خودداری شود.

این متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه تهوع و استفراغ بیشترین مشکل زنان باردار اوایل حمل تا ماه چهارم و گاهی تا آخر حاملگی است، اظهار داشت: زنان باردار برای کاهش این عارضه می‌توانند “به” را در فویل پیچیده و در فر پخته و بعد از غذا مصرف کنند.

دکتر عقیقی در خصوص تغذیه در ماه نهم بارداری گفت: مصرف روزانه 9 گرم روغن بادام شیرین صبح ناشتا در صورتی که یبوست شدید دارند، پرهیز از مواد ترش، قابض و غلیظ، نوشیدن شیر گاو روزانه بر حسب تحمل و خوردن غذای چرب و حلوای چرب قندی با روغن بادام با هدف تسهیل در تولد نوزاد توصیه می‌شود.

منبع : ایسنا

توصیه های طب سنتی در دوران بارداری

دیدگاه‌ها

 1. مگی آوریل 9, 2016 at 9:52 ق.ظ

  با سلام در یکی از مقالات ذکر شده بود که اگر مادر با گروه خومی O و جنین با گروه خونی A/Bدچار زردی خواهد بود و این نوع گروه خونی خطرناک میباشد.
  حالا من با گروه خونی O و جنین با گروه خونی Ab چه توصیه ای دارید؟
  با تشکر فراوان از زحمات شما و مطالب بسیار مفید

  • niniasal آوریل 9, 2016 at 2:43 ب.ظ

   اگر RH خون شما منفی باشد و RH خون جنین مثبت تشخیص داده شود، بدن شما ماده ای علیه خون جنین می سازد. این ماده، در خون شما می تواند باعث تخریب گلبول های قرمز خون جنین گردد. اگر میزان این ماده تشکیل شده در خون شما کم باشد، نوزاد بعد از تولد ممکن است، مختصری زردی داشته باشد؛ اما مقدار زیاد این ماده می تواند موجب بروز زردی یا ورم شدید و کم خونی در نوزاد تازه متولد شده گردد ُ البته جای نگرانی نیست و در صورت لزوم بزشک آزمایشات لازم را انجام می دهد و در صورت لزوم ٰٰآنتی دی ایمونوگلوبین تجویز می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ