توصیه‌های دینی مخصوص هر ماه بارداری

ماه اول بارداری

روزهای پنج‌شنبه و جمعه سوره‌ی «یس» و «صافات» بخواند و به شکم بدمد. صبح‌ها کمی سیب شیرین بخورد. روزهای جمعه قبل از صبحانه انار میل کند و قبل از طلوع آفتاب، اندکی از تربت سیدالشهداء (ع) بخورد. نمازهای یومیه را در اول وقت به جا آورد و قبل از نماز حتماً اذان و اقامه بگوید و در وقت گفتن اذان و اقامه، دست را روی شکم بگذارد. هر روز بر 2 عدد خرما سوره‌ی قدر بخواند و آن را ناشتا بخورد.

توصیه‌های دینی مخصوص هر ماه بارداریتوصیه‌های دینی مخصوص هر ماه بارداری

ماه دوم بارداری

روزهای پنج‌شنبه و جمعه سوره‌ی «مُلک» را تلاوت کند. روز پنج‌شنبه 140 مرتبه و روز جمعه صد مرتبه صلوات با «و عَجِّل فَرَجَهُم» بگوید. دست را روی شکم بگذارد و صلوات کبیر بخواند: «اَللهُمَ صَلِّ عَلی مُحَمّد و آل مُحمَّد و عَجِّل فَرَجَهُم وَ اَهلِک عَدُوَّهُم و العَن اَعدائَهُم مَنَ اَلجِنَّ وَالاِنسِ مِنَ الاَوَّلینَ و الآخِرینَ.» هر هفته گوشت با قدری شیر و سیب شیرین بخورد. هر روز بر (2 عدد) عناب سوره‌ی توحید بخواند و آن را ناشتا بخورد.

ماه سوم بارداری

روزهای پنج‌شنبه و جمعه سوره‌ی «آل عمران» را قرائت کند. 140 مرتبه صلوات با «و عَجِّل فَرَجَهم» بخواند. قبل از نماز دست را روی شکم گذارده و صلوات کبیره را بخواند. هر هفته مقداری گندم، گوشت و شیر میل کرده و صبح‌ها کمی عسل تناول نماید. هر روز بر (1 عدد) سیب آیه‌الکرسی بخواند و آن را ناشتا بخورد. همچنین مقداری کندور به اندازه‌ی یک عدس ناشتا بخورد.[1]

ماه چهارم بارداری

روزهای پنج‌شنبه و جمعه سوره‌ی «انسان» (دهر) بخواند. در تمام نمازها در یک رکعت سوره‌ی «قدر» را تلاوت کند. بعد از نماز دست را روی شکم گذارده، سوره‌ی «قدر»، «کوثر» و صلوات کبیره را بخواند و بعد از آن بگوید: «رَبَّنا هَب لَنا مِن اَزواجِنا وَ ذُرّیّاتِنا قُرَّهَ اَعیُنٍ وَاجعَلنا لِلمُتَّقینَ اِماماً».[2]

هفت مرتبه «اَستَغفِراللهَ رَبّی وَ اَتُوبُ اِلَیه» بگوید. هر روز بعد از نمازها 140 مرتبه صلوات بفرستد. سیب شیرین، عسل و انار میل کند. از اول ماه چهارم نماز شب بخواند (در صورت امکان نیمه‌شب و اگر موفق نشد قضای آن را ترک نکند). هر روز بر (2 عدد) انجیر سوره و التین بخواند و آن را ناشتا بخورد. ضمناً نام کودک قبل از چهار ماه و ده روز انتخاب شود.

ماه پنجم بارداری

روزهای پنج‌شنبه و جمعه سوره‌ی «فتح» تلاوت کند. در یک نماز سوره‌ی «نصر» بخواند و بعد از نماز دست را روی تربت کشیده، بر شکم بمالد.

هر روز صبح مقداری خرما تناول نماید. از ابتدای ماه پنجم در وقت نماز دست بر روی شکم نهاده اذان و اقامه بگوید. هر روز بر روی (1 عدد) تخم‌مرغ سوره حمد بخواند و آن را ناشتا بخورد.

ماه ششم بارداری

روزهای پنج‌شنبه و جمعه سوره‌ی «واقعه» را قرائت کند. شب‌ها در یک نماز سوره‌ی «التین» بخواند. بعد از هر نماز دست بر تربت کشیده، بر شکم بمالد. پس از صرف صبحانه انجیر و زیتون میل کرده و سعی کند در روز یا شب مقداری مغز استخوان بخورد و از خوردن دنبه بپرهیزد. هر روز (1 عدد) انار را پس از خواندن سوره فتح ناشتا بخورد.

ماه هفتم بارداری

از ماه هفتم به بعد، پس از نماز صبح، سوره «انعام» را بر بادام بخواند و سپس آن را بخورد و این کار را تا 40 روز ادامه دهد. خواندن اذان و اقامه و نماز شب را فراموش نکند. روزهای دوشنبه سوره‌ی «النحل»، روزهای پنج‌شنبه و جمعه سوره «یس» و «ملک» و در تمام ماه‌های هفتم، هشتم، نهم، سوره‌ی «نور» را قرائت کند و در نماز یومیه سوره‌ی «قدر» و «اخلاص» بخواند. روزی 140 مرتبه صلوات بفرستد. از خوردن خربزه بعد از هر غذا کوتاهی نکند، ولی قبل و بعد از آب خوردن نباشد. هر روز بر «1 عدد میوه‌ی بِه» به سوره یاسین بخواند و آن را ناشتا بخورد. همچنین از ماه هفتم به بعد پنج سوره‌ی قرآن را که با تسبیح شروع می‌شود، تلاوت کند که عبارتند از: حدید، حشر، صف، جمعه و تغابن.

ماه هشتم بارداری

علاوه بر موارد ذکر شده در ماه هفتم، به موارد زیر عمل شود:

روزهای شنبه بعد از نماز صبح سوره‌ی «قدر» ده مرتبه

روزهای یکشنبه بعد از نماز صبح دو مرتبه سوره «والتین»

روزهای دوشنبه سوره‌ی «یس»

روزهای سه‌شنبه سوره‌ی «فرقان»

روزهای چهارشنبه سوره‌ی «انسان» (دهر)

روزهای پنج‌شنبه سوره‌ی «محمد» و روزهای جمعه سوره‌ی «الصافات» تلاوت نماید.

از خوردن ماست شیرین و عسل کوتاهی نکند. هر روز جمعه ناشتا انار شیرین میل کند. در صورتی که ضرر نداشته باشد، هفته‌ای یک بار سرکه بخورد.

ماه نهم بارداری

بهتر است غذای او کباب باشد. ادویه نخورد. خرما میل کند. برای سلامتی امام زمان (ع) گوسفندی را ذبح کرده از آن بخورد. در نماز ظهر یا عصر سوره‌‌ی «والعصر» و «الذاریات» بخواند. در روزهای پنج‌شنبه سوره‌ی «حج» و در روز جمعه سوره‌ی «فاطر» را تلاوت کند. هر روز مقداری راه برود. به عکس و آینه کم‌تر نگاه کند. هر روز بر مقداری شیر و خرما سوره دهر بخواند و آن را ناشتا بخورد.

منبع : کتاب ریحانه بهشتی

تلخیص : www.niniasal.com

کد مطلب : f-0001

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ