تغذیه بعد از زایمان از نگاه دین

قبلاً رسم بر این بود زنی که تازه زایمان کرده است، رژیم غذایی محدود داشته باشد؛ ولی امروزه دو ساعت بعد از زایمان، در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد و زائو تشنه باشد می‌تواند آب بنوشد و چنانچه گرسنه باشد غذای ساده‌ای بخورد. مادر باید از مصرف غذاهای نفخ‌آور و دیرهضم و پرمایه، خودداری نماید. مبادا بیش از حد لازم گرمی به درونش راه یابد و نیروی تغییردهنده‌ی کبد را ناتوان کند و تشنگی زیاد بر او دست یابد زیرا ممکن است به بیماری استسقاء مبتلا گردد. لذا بهتر است از غذاهای کم‌‌حجم و پرانرژی و مقوی استفاده کند. تغذیه مادر در دوران بعد از زایمان و شیردهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تغذیه بعد از زایمان از نگاه دین

خوردن مواد زیر بعد از زایمان توصیه شده است:

از حضرت رسول (ع) نقل شده است که فرمودند: اول چیزی که زن زائو می‌خورد، باید رطب باشد. چنانچه حق تعالی به حضرت مریم فرمودند که پس از زائیدن حضرت عیسی (ع) رطب بخورد. سؤال شد: اگر وقت رطب نباشد چه کند؟ فرمودند: 9 دانه خرما از خرمای مدینه بخورد و اگر نبود 9 دانه از هر خرمایی که باشد بخورد. به درستی که حق تعالی می‌فرماید به عزت و جلال خودم سوگند هر زنی که تازه زائیده، اگر رطب بخورد، فرزند او را بردبار گردانم.

در حدیثی از حضرت امیرالمؤمنین نیز نقل شده است که زنان را بعد از ولادت فرزند، خرمای برنی بخورانید زیرا فرزند زیرک و بردبار می‌شود.

موارد زیر هم در بسیاری از احادیث و روایات توصیه شده است که پس از بارداری میل شود:

– تره و شنبلیله

– رازیانه خشک، روزانه یک قاشق مرباخوری

– کباب و جگر

– شیر، ماست، دوغ، آب میوه، آب‌کمپوت، چای و آب.

منبع : کتاب ریحانه بهشتی

تلخیص : www.niniasal.com

کد مطلب : f-0003

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ