تشویق خواب خوب در کودکان

 منبع: http://raisingchildren.net.au

[highlight]

خواب خوب شبانه میزان خوش خلقی وانرژی را افزایش می دهد و ما را برای روز آماده می سازد. آگاهی در مورد تأثیرو کارکرد خواب اغلب می تواند به شما یا فرزند تان کمک کند بهتر بخوابید. لذا در اینجا ما در مورد خواب خوب در کودکان مطالبی را خدمت شما  ارائه می دهیم

[/highlight]

در مورد خواب خوب

خواب خوب برای همه، چه نوزاد باشد چه بزرگسال مهم است. خواب خوب شبانه به معنی بخواب رفتن و در خواب ماندن است. همچنین به این معنی است که چقدر خوب می خوابیم و پس از خواب چه احساسی داریم.خواب خوب

به خواب رفتن

بیشتر کودکان و بزرگسالان در عرض 20 دقیقه پس از رفتن به تختخواب به خواب می روند. اینکه چه مدت طول می کشد تا به خواب بروید می تواند به اینکه بدن شما چقدر خواب آلود است بستگی داشته باشد. روال و فعالیت های روزانه -برای مثال، ورزش – و روال زمان خواب نیز می توانند بر اینکه بخواب رفتن چه مدت طول می کشد تاثیر بگذارند. برخی از روال های زمان خواب به بدن شما کمک می کند قبل از رفتن به تختخواب برای خواب آماده بشوید. همچنین می توانند به بدن شما کمک کنند که آسانتر بخواب برود.

در خواب ماندن

در طول شب ، بدن ما چرخه ای بین خواب سبک و خواب عمیق دارد. ما پس از دوره های خواب سبک مدت کوتاهی از خواب بیدار می شویم و در تختخواب غلت می زنیم و شاید حتی متوجه هم نمی شویم. برای در خواب ماندن، نیاز داریم بلافاصله پس از این دوره های بیداری مختصر بخواب برویم.

شما به چه خوبی می خوابید

اینکه چقدر خوب می خوابیم همان اندازه مهم است که چه مدت می خوابیم و بخشی از کیفیت خواب به داشتن خواب به اندازه کافی عمیق و بیدار نشدن مکرر مربوط می شود. ما به خواب عمیق نیاز داریم چون خواب عمیق از خواب سبک آرام بخش تر است.

اگر بتوانید قبل از زمان خواب آرامش داشته باشید زمان بیشتری را در خواب عمیق خواهید گذراند و احتمالا کمتر از خواب بیدار خواهید شد. این امر به بدن شما کمک می کند آرام بشود و برای خوابیدن آماده گردد.

اگر نگران آن هستید که مشکلات خواب، هر چند خفیف، بر تندرستی، کارمدرسه یا روابط فرزندتان تاثیر می گذارد به دنبال گرفتن مشاوره ازیک متخصص بهداشتی باشید. همچنین اگر این مشکلات فرزند شما را مضطرب می سازند یا بیش از 2 تا 4 هفته دوام پیدا می کنند به دنبال کمک باشید.

به چقدر خواب نیاز دارید

میزان خوابی که مردم نیاز دارند تا در بهترین حالت خود عمل کنند برای هر فردی متفاوت است.

می توانید این تفاوت ها را در اوایل زندگی ببینید. کودکانی که کمتر می خوابند معمولا وقتی که بزرگتر می شوند به خواب کمتری نیاز دارند و کودکانی که در خردسالی بیشتر می خوابند معمولا وقتی که بزرگتر می شوند به خواب بیشتری نیاز دارند.

کودکان در سن نه سالگی به 10 تا 11 ساعت خواب شبانه نیاز دارند. کودکان از سن 10 سالگی تا موقع بلوغ هر شب به 9¼ ساعت خواب نیاز دارند.

تهیه شده توسط تیم نی نی عسل

کد مطلب : e-0060

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ