تشخیص حاملگی پوچ یا مولار

تشخیص حاملگی پوچ در ماه های اول امکان پذیر است و نیاز دارد که مادر باردار توسط پزشک متخصص معاینه شود ، بارزترین نشانه و علائم حاملگی پوچ  بررسی نمودن هورمون های بارداری (بتا اچ سی جی ) می باشد ، اگر این تشخیص زود صورت گیرد می توان از آسیبی که متوجه مادر است جلوگیری کرد . با استفاده از سونوگرافی می توان حاملگی پوچ را تشخیص داد البته تشخیص با سونوگرافی نیازمند کامل شدن مول می باشد . معمولا این بیماری در بانوانی که سن کمتر از 20 یا بیشتر از 40 دارند رخ می دهد ، در مادرانی که دارای سن بالای می باشند امکان حاملگی پوچ بسیار شایع می باشد .

به گزارش سایت نی نی عسل به نقل از دکتر مریم خاکپور:

دوران بارداری همیشه به عنوان مهم ترین دوران مادران می باشد که دکتر خاکپور متخصص زنان و زایمان به مادران توصیه می کند که به این دوران توجه ویژه ای داشته باشند .

حاملگی پوچ

دکتر خاکپور متخصص زنان و زایمان به بانوان گرامی توصیه می کند در دوران بارداری زیر نظر پزشک زنان و زایمان قرار بگیرند تا بارداری موفقیت آمیزی را داشته باشند ، زیرا در برخی از موارد در بانوان علائم و نشانه های وجود دارد که نشان دهنده یک بارداری سالم باشد در صورتی که این نوع بارداری یک حاملگی کاذب بوده و مادر از این موضوع کاملا بی خبر می باشد ، به همین دلیل مادران گرامی علاوه بر دانستن مراقبت های قبل و پس از حاملگی نیاز است تحت مراقبت پزشک مجرب زنان و زایمان باشند .
به دلیل مشکلات و اختلالاتی که درلقاح اسپرم و تخمک روی می دهد حاملگی پوچ  رخ می دهد ، در این نوع حاملگی پس از گذشت مدت زمانی رشد تخم بارور شده متوقف می شود و به دلیل وجود اختلال تخم به جنین تبدیل نمی شود ، در نتیجه عمل لقاح از بین می رود ، فرآیند بالا که به مول کامل معروف است یکی از علائم حاملگی پوچ می باشد .
نشانه های حاملگی پوچ :
تشخیص حاملگی پوچ در ماه های اول امکان پذیر است و نیاز دارد که مادر باردار توسط پزشک متخصص معاینه شود ، بارزترین نشانه و علائم حاملگی پوچ  بررسی نمودن هورمون های بارداری (بتا اچ سی جی ) می باشد ، اگر این تشخیص زود صورت گیرد می توان از آسیبی که متوجه مادر است جلوگیری کرد .
با استفاده از سونوگرافی می توان حاملگی پوچ را تشخیص داد البته تشخیص با سونوگرافی نیازمند کامل شدن مول می باشد .
معمولا این بیماری در بانوانی که سن کمتر از 20 یا بیشتر از 40 دارند رخ می دهد ، در مادرانی که دارای سن بالای می باشند امکان حاملگی پوچ بسیار شایع می باشد .
علائم حاملگی پوچ :
1- خونریزی های خیلی شدید
2- وجود لکه های بینی طولانی
3- افزایش حجم رحم بیش از اندازه
4- وجود حالت تهوع شدید
5- ضربان قلب کودک ضعیف و یا از بین رفته باشد
به بانوان گرامی توصیه می شود که در صورت مشاهده هر یک از علائم بالا بلافاصله به پزشک و متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ