بازی با کودک خود بدون پرداخت پول

منبع: http://raisingchildren.net.au

با کمی تخيل، بسياری از چيزهای معمولی در اطراف خانه را می توان به ايده های بازی خلاق و مجانی تبديل کرد. بازی ها و اسباب بازی های خانگی راه بسيار خوبی برای سرگرم کردن کودکان است و به يادگيری و رشد آنها کمک می کند. لازم نيست برای آنها حتی يک سنت هم خرج کنيد. و آنها واقعا می توانند خلاقيت فرزند شما را تحريک کنند. وقتی که کودکان بزرگتر می شوند يافتن ايده برای آنها آسان است. بسياری از اسباب بازی ها و بازی ها وجود دارند که شما و فرزندتان می توانيد با هم درست کنيد. شما همچنين می توانيد به فرزندتان وسايل بازی آزاد در اطراف خانه را بدهيد- برای مثال، کودکان معمولا ظروف و درپوش گنجه های پلاستيکی را دوست دارند.پس بازی با کودک خود بدون پرداخت پول امکانپزیر است.بازی با کودک

بازی با کودک خود بدون پرداخت پول

نوزادان تازه متولد شده

شما اسباب بازی ای هستيد که نوزاد تازه متولد شده شما از آن بيشتر از همه لذت می برد. لمس شما، صدای شما، تکان خوردن در آغوش شما و خيره شده به صورت شما برای يک نوزاد تازه متولد شده سرگرمی بسيار زيادی است.

نوزاد تازه متولد شده شما همچنين دوست دارد که بيرون از خانه در هوای خوب باشد، باد را احساس کند، صدای پرندگان را بشنود و بوهای جديد بيرون از خانه را استشمام کند. آب پاشی در آب کم عمق يا در حمام نيز بسيار لذت بخش است. می توانيد برای آرام کردن نوزادتان موسيقی ملايمی بگذاريد، يا زمان حمام کردن را با يک فضای آرام و آب گرم و ماساژ گرم پس از آن آرام بخش بسازيد. نوزادتان را بغل کنيد، آواز بخوانيد، صحبت کنيد و ارتباط چشمی برقرار کنيد. اين فعاليت ها نوزادتان را سرگرم نگه خواهد داشت، و به او کمک خواهد کرد همزمان هم ياد بگيرد و هم شما را بشناسد. پس شما بازی با کودک خود بدون پرداخت پول را تجربه می کنید.

نوزادان

هنگامی که نوزادتان شروع به حرکت در اطراف می کند و قوی تر می شود، بازی های فعال تر موفقيت آميز است – و هنوز هم شما بهترين اسباب بازی ای هستيد که نوزادتان دارد! نوزادتان با دست و پا بالا رفتن از شما، جستجو و امتحان مهارتهای حرکتی جديد را دوست خواهد داشت.

رهنمودهای بيشتری برای بازی با کودک خود بدون پرداخت پول در زير ارائه می شود:

·         روی شکم نوزادتان شيشکی ببنديد و انگشتان کوچک پايش را غلغلک بدهيد.

·         با يک ظرف خالی آب ميوه يا شير که شسته و خشک شده باشد يک اسباب بازی بسازيد: آن را با برنج، ماکارونی، نخود، حبوبات خشک، و يا حتی دکمه های کهنه پر کنيد و برای نوزادتان تکان دهيد مطمئن شويد که در ظرف محکم است که موجب خطر خفگی نشود. آواز و اشعار مهد کودک بخوانيد.

·         کتاب بخوانيد. از کتابخانه يا کتابخانه اسباب بازی محلی تان بازديد کنيد تا کتاب و اسباب بازيهای واقعا خوب و رايگان بگيريد.

·         يک کيسه را با بافت های جالب مانند کاغذ بسته بندی پر کنيد.

·         با کش دادن نوارهای کاغذ خيس شده در چسب (با آرد و آب خودتان چسب درست کنيد) در روی يک قوطی کهنه (بدون درب) طبل درست کنيد. وقتی خشک شد، يک قاشق چوبی به فرزندتان بدهيد که با آن روی طبل بکوبد.

کودکان نو پا

فرزند نو پای شما احتمالا دوست دارد همه چيز را “تست” بکند – اغلب به داخل سی دی يا دی وی دی پلير! با بريدن شکاف هايی در جلوی يک ظرف بستنی يا جعبه مقوای کهنه، برای فرزند نو پايتان صندوق پست درست کنيد.بازی

همچنين می توانيد کارهای زير را برای بازی با کودک خود بدون پرداخت پول امتحان کنيد :

·         به فرزند نوپايتان مقداری گيره لباس و يک قوطی گيره بدهيد. او با خوشحالی گيره ها را از ظرف داخل و خارج خواهد کرد – بارها و بارها و بارها !

·         تکه های مقوا را به صورت پاکت های کوچک ببريد و آنها را تزئين کنيد.

·         مقداری خميربازی درست کنيد و برج ، پن کيک و درخت يا هر چه که فرزند نو پايتان دوست دارد بسازيد. می توانيد شکلهای مختلفی بسازيد و ببُريد. حتی می توانيد خمير را فقط بين انگشتان دستتان فشار دهيد.

·         از يک ظرف بستنی برای درست کردن يک کلاه فانتزی استفاده کنيد. آن را با کاغذ آلومينيومی بپوشانيد، با اين کلاه فرزند نو پايتان يک فضانورد می شود. همچنين می توانيد پارچه، گل های مصنوعی يا منگوله هايی روی يک قوطی بچسبانيد و يک کلاه فانتزی درست کنيد.

پيش دبستانی ها

بعضی از ايده های زير را جهت بازی با کودک خود بدون پرداخت پول امتحان کنيد. اين ايده ها سرگرم کننده هستند و همچنين به رشد مهارت های حرکتی ظريف و قوی فرزند تان کمک خواهند کرد:

·         به فرزندتان نشان دهيد چگونه جوراب های ساق بلند کهنه را با تکه های کاغذ يا پارچه پر کند و موجودات مختلفی بسازد.

·         يک عروسک جورابی با جوراب ها و دکمه های کهنه درست کنيد.

·         روزنامه را تا کنيد و يک کلاه دزد دريايی يا کلاه شعبده باز درست کنيد. به کودک پيش دبستانی تان اجازه دهيد تصاوير رنگی بريده شده از مجلات را بچسباند.

·         اجازه دهيد فرزندتان جعبه های مقوای کهنه را به اسباب بازی– مثل ماشين، خانه عروسکی، بقالی، آشپزخانه و غيره – تبديل کند.

·         از پارک محلی و يا خانه يکی از دوستان ديدن کنيد، يا در محله خود پياده روی کنيد. اينها همه منبع ماجراجويی و تفريح برای فرزندتان می باشند.

سن مدرسه

فرزند خود را با فعاليت های زير سرگرم نگه داريد و به هيجان آوريد :

·         دوچرخه سواری خانوادگی يا چادر زدن در حياط خانه را امتحان کنيد.

·         چند جعبه يخچال قديمی از فروشگاه وسايل برقی محلی تان بگيريد و ببينيد فرزند شما چه کارهايی می تواند با آنها انجام دهد. اين جعبه ها می توانند خانه عروسکی، کشتی و يا محل مخفی شدن خوبی باشند.

·         با فرزندتان آشپزی کنيد – با بعضی از غذاهای ساده مورد علاقه خانواده شروع کنيد.

·         اجازه دهيد فرزندتان دوست خود را برای بعد از ظهر دعوت کند.

·         ملافه های کهنه را به خانه عروسکی تبديل کنيد و برای تفريح در محيط داخلی و يا در فضای باز پيک نيک برگذار کنيد.

·         • تورم صورت، چشم ها و لب ها

تهیه شده توسط تیم نی نی عسل

www.niniasal.com

کد مطلب : e-0051

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ