آماده شدن برای تغییرات پس از تولد فرزند

به دنیا آمدن بچه می تواند فشارها و خواسته های بیشتری را به شما  در رابطه با همسرتان ایجاد کند. آگاه بودن از این موضوع در بارداری می تواند شما را برای تغییرات آماده کند.

آماده شدن برای تغییرات پس از تولد فرزند

روابط بعد از به دنیا آمدن بچه : آنچه شما انتظار دارید

بیشتر پدران از اینکه می شنوند بعد از به دنیا آمدن بچه شان روابطشان با همسرشان دچار تغییرات می شود نگران می شوند. این تغییرات ممکن است خوب یابدباشد. آن تغییرات به دلیل خواسته هایی که بعد از تولد فرزند جستجو می شود بوجود می آیند.

رسیدگی به بچه

بعد از تولد فرزندتان ، شما و همسرتان به عنوان والدین وظایفی را بر عهده دارید . فرزند شما 100% برای هرچیزی به شما وابسته است .

فرزند تازه به دنیا آمده شما به میزان زیادی خواهد خوابید اما او اغلب در طی شب برای شیر خوردن و تعویض پوشک بیدار خواهد شد. او ممکن است گریه کند تا به شما چیزی را بفهماند. شما به عنوان والدین خواهید دید که زندگی شما ناگهان فقط در جهت نیازهای فرزندتان ساختاری یابد و دائماً به او می پردازید همچون شیر دادن ، خواباندن ، عوض کردن پوشک ، مراقبت روزانه ، بیدار ماندن در روزهای اول تولد فرزندتان مادر و پدر زمان زیادی نمی خوابند.

بی خوابی : این چه معنایی برای شما دارد

وقتی شما در شب خواب خوبی دارید ، متوجه می شوید که روز بهتری پیش رو خواهید داشت . شما همچنین با خواب کافی در شب مسائل را به راحتی حل خواهید کرد و در کل شما عموماً خوشحال تر خواهید بود.

اما هنگامی که شما کم خوابی داشته باشید شما کمتر منطقی برخورد می کنید و بیشتر دلخور خواهید شد.

چه کارهایی می توانید انجام دهید

تلاش بیشتری داشته باشید درخصوص صحبت با همسرتان درخصوص نقشهایتان و همچنین انتظاراتتان را به یکدیگر بگوئید. اینها تمرین خوبی خواهند بود برای شما و همسرتان در اینکه رابطه تان را بصورت قوی حفظ کنید .

یک رابطه حمایتی و قوی بین شما و همسرتان در کمک به اینکه شما را از افسردگی محافظت کند بسیار مهم می باشد.

منبع : www.raisingchildren.net.au

مترجم:سیدرضا علوی زاده

ویرایش : پریسا بابائی

کد مطلب : i-0003

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ