آغوز چیست ؟ آیا آغوز مفید است ؟

آغوز اولین ماده‌ی غذایی است که شیرخوار دریافت می‌کند . آغوز، غلیظ و زردرنگ بوده و شکل ظاهری آن از مادری تا مادر دیگر متفاوت است.

آغوز حاوی مواد مغذی فراوان و عوامل ایمن‌بخش است که شیرخوار را بر علیه بسیاری از عفونت‌ها محافظت می‌نماید. آغوز خواص ضد ویروسی قوی دارد، حاوی عواملی است که به باکتری‌ها حمله می‌کند، سیستم ایمنی نوزاد را تقویت می‌کند و منبع مهمی از ویتامین A می‌باشد.آغوز چیست ؟ آیا آغوز مفید است ؟

همچنین آغوز دارای فاکتورهای رشد است که باعث تحریک روده نارس کودک شده و فاکتورهای رشد روده نوزاد را برای هضم و جذب شیر آماده می‌کند و از جذب پروتئین‌های غیرقابل هضم جلوگیری می‌نماید.

تعداد گلبول‌های سفید و مقدار عناصر ضدعفونی و ضدمیکروبی موجود در آغوز ده‌ها، صدها و بعضاً هزاران برابر شیر مادر است ولذا به مادران توصیه می‌شود تا آنجا که می‌توانند آغوز را تمام و کمال به نوزادشان بدهند و شیردهی را هر چه زودتر بعد از تولد و به دفعات مکرر و مطابق میل شیرخوار، آغاز نمایند. این طریق شیردهی باعث می‌شود بعد از چند روز شیر کامل در پستان‌ها جریان پیدا کند.

فرایند شیردهی از ابتدا تا انتها

در ابتدا چند روز بعد از زایمان پستان‌ها خالی احساس می‌شوند. آن‌ها به مقدار کمی کلسترم (آغوز) تولید می‌کنند که نقش تغذیه‌ای و حفاظتی دارد. بعد از چند روز پستان‌ها پر می‌شوند و شروع به تولید شیر فراوان می‌کنند که در اصطلاح می‌گوییم شیر آمده است. گاهی شیر در عرض دو روز می‌آید و پاره‌ای اوقات نزدیک به یک هفته طول می‌کشد. اگر نوزاد زودتر و حتی بلافاصله بعد از تولد شروع به مکیدن کند، این عمل سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

بعد از یک الی دو هفته شیر از نظر کمیت تغییر می‌کند و زیادتر می‌شود و رنگ و ترکیب آن نیز تغییر می‌یابد. در شروع تغذیه در هر بار شیردهی، شیر مادر آبی رنگ و آبکی و رقیق‌تر به نظر می‌رسد؛ اما این شیر غنی از پروتئین، لاکتوز، ویتامین‌ها و املاح و آب است. لذا به مادران باید اطمینان داد که آبکی و رقیق بودن شیرشان طبیعی است و این همان شیر کامل و محتوی تمام موادی است که کودک جهت رشد احتیاج دارد. بعد از چند روز پستان‌ها احساس پری کم‌تری دارند و نرم می‌شوند، گرچه تولید شیر به فراوانی ادامه دارد. بعضی اوقات که پستان‌ها نرم هستند، مادر فکر می‌کند که شیرش خشک شده است. در این موارد باید به او اطمینان داد که نه تنها ترشح شیرش متوقف نشده، بلکه حتی کم‌تر هم نشده است.

در انتهای شیردهی شیر مفیدتر است؛ چون حاوی چربی می‌باشد و این چربی منبعی غنی از انرژی است. کودک به این هر دو شیر جهت رشد و نمو احتیاج دارد و این امر مهم است که قبل از اتمام تغذیه، پستان از دهان شیرخوار بیرون آورده نشود، چون ممکن است به اندازه کافی از شیر انتهایی نخورده باشد.

تهیه شده توسط تیم نی نی عسل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ